Site Rengi

Siberdeluxe Webportal

HAYATA ASILMAK

Demet Harrison

3 min read

Uzun zamandan beri ilk kez bir hafta sonu özgürce dışarı çıktım. Dışarı derken Avm yada kalabalık cafelerden söz etmiyorum. Evimin karşı tarafında bulunan kırlık alan bahsettiğim. Son gittiğimden bu yana çeşit çeşit, rengarenk kır çiçekleri dolmuş her yer. Doğanın, gerisinden geliyoruz diye düşünmeden edemedim.

Yağmur sonrası yürüyüşüm sırasında görmeye alıştığım salyangozlar ilişti gözüme. Bir çoğu yoldan geçmek isterken, araçlar tarafından ezilmiş kabukları parça parça olmuştu. İlk tur yürüyüşüm sırasında dikkatimi, yolun diğer tarafına ulaşmak için yola koyulmuş bir salyangoz çekti.O kadar yavaşdı ki ezilmeden başarabilir mi diye merak ettim doğrusu. Daha sonraki turlarda yavaş da olsa ilerlediğini görmek mutlu etmişti beni. Son turu attığımda ise karşı tarafa ulaşmış, ödülü olan taze yapraklardan yemeye koyulmuştu bile. Yaşamaya azmetmek böyle bir şey diye düşündüm.

Sporculuk hayatının bana kazandırdığı en sevdiğim yönlerden biridir, hayata asılmak. Girdiğim yarışmalarda bir çok rakibim oldu. Ama ben, her zaman gerçek rakibi kendim olarak gördüm. Asıl geçilmesi gereken kendi derecelerim, asıl zorlanması gereken kendi yeteneklerimdi benim için. Bu mantıkla ilerledim hayatım boyunca. O yüzden, başkalarının neler yaptığı yada nelere sahip olduğundan çok, kendi yaptıklarım yada henüz yapamadıklarım ilgilendirdi beni.

Fikirlerine önem verdiğim, adil eleştiri yapan insanları dikkate aldım hep. Kendi doğrularını yada kendi korkularını bana evrensel kurallarmış gibi sunanlara hiç itibar etmedim. Bana, kendi ayaklarımın üstünde durmak cesaret verdi. İşte tıpkı bugün gördüğüm salyangoz gibi bazen yavaş ama kararlılıkla ilerlemeye gayret ettim.

Yıldırmaya çalışan da oldu, gayretlerimi küçük görende.

Elbette sonuna kadar destek olanda…

Ama hiç bir şey başladığım bir işi yarım bırakıp gitmeme neden olmadı. Eğer bir şey sonlandırılacaksa da yine başkalarının baskıyla değil ben artık yeterli olduğunu düşündüğümde bıraktım mücadele etmeyi. Bir işe başlamadan imkansız demek, denemeden pes etmek , başkalarının korkularını üstlenmek bana daha en başında yarıştan diskalifiye olmak geliyor.

Risk almaya korkarak yaşamak aslında hayatın kendisini inkar etmek değilmidir?Ne zaman yapamayacağımı düşünüp vazgeçecek olsam, koca çınarı deviren küçücük ağaç kurdu gelir aklıma.

Sonuçta ben de bir insanım ve elbette hatalar yapıyorum herkes gibi. Yanlış da yapsam, eksik de yapsam yanlışıyla da, eksiğiyle de benim hepsi …hepsinin de arkasındayım hep olduğu gibi…

Sevgiyle kalın.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
3095
YAZARIN SON YAZILARI
KOCA ÇINAR - 21 Haziran 2020
HAYATA ASILMAK - 16 Haziran 2020
SINIR ÇİZGİSİ - 8 Haziran 2020
DİLLER ŞEKER OLSUN - 25 Mayıs 2020
HASTANE GÜNLÜKLERİM - 17 Mayıs 2020
DOĞANIN VİCDANI - 3 Mayıs 2020
BAHAR TEMİZLİĞİ - 26 Nisan 2020
GÖNÜL KOKUSU - 19 Nisan 2020
ÖZGÜR KUŞ - 12 Nisan 2020
BİR DİLEK TUT - 7 Nisan 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Ahmet dedi ki:

  Ne diyeceğimi bilemiyorum gerçekten çok güzel ve hoş bir yazı olmuş tebrik ederim. Hayallerden ve kazanma duygusunundan vazgeçmemek gerekli bende bazı kişileri kazanma duygusu ile savaşıyorum.

  1. Demet Harrison dedi ki:

   Çok teşekkür ederim Ahmet bey.Umarım emekleriniz boşa çıkmaz.İyi akşamlar

 2. Nezoş dedi ki:

  Beğenmek ne kelime çok beğendim. Kalemlnlze sağlık

  1. Demet Harrison dedi ki:

   Çok teşekkür ederim.Sevgiyle kalın

  2. Demet Harrison dedi ki:

   Çok teşekkür ederim.Sevgiyle kalın.İyi akşamlar

 3. Oya-Erdogan Bozbay dedi ki:

  “Insanin en guclu, en degerli rakibi yine kendisidir.”Sonucuna ne yazik ki herkes ulasamiyor. Hatta bu sonucu aklinin ucundan bile geciremiyor.Yoksa sorun da, cozum de bu dugumde gizli… Emeginize, yureginize saglik.

  1. Demet Harrison dedi ki:

   Kendiyle derdi olmayanın başkasıyla işi olmuyor Erdoğan bey.O yüzden kendini keşfetmek ,eleştirmek gelişme kapılarını da açıyor ..sevgiler

 4. Dilek dedi ki:

  Her zamanki gibi nokta atış. Mükemmel 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

  1. Demet Harrison dedi ki:

   Teşekkür ederim.Sevgiler 🙂

BİR YORUM YAZ
Translate »