Site Rengi

Siberdeluxe Webportal

Kadınların hikayesini anlatan 5 dizi

3 min read

Big Little Lies

Bir sahil kasabasında yaşayan ve çocukları aynı okulda okuyan birkaç kadının hayatını anlatan dizi yayınlandığı günden beri birçok ödül kazandı. Dışarıdan adeta muhteşem görünen hayatlarının altında yatan birtakım ailevi sorunları oldukça etkileyici bir kurgu ile işleyen dizinin özellikle kadın oyuncularının ne kadar başarılı olduklarını bilsek de, sanırım bu dizi ile başarılarına başarı kattıklarını söylememiz mümkün.

Bir kitap uyarlaması olan Big Little Lies 2017 başında izleyici ile buluşmuştu. 2. sezonunu geçtiğimiz aylarda izlediğimiz dizinin yeni sezonunun geleceği ile ilgili birtakım söylentiler olsa da, yapımcılardan henüz kesin bir açıklama gelmedi.

Good Girls

Kadınların olduğu yerde macera asla bitmiyor değil mi? İşte bu dizi tam da buna inandırıyor bizi. Hayatlarında ufak pürüzler olan 3 kadının acil paraya ihtiyaç duymaları ve bir market soygunu yapma kararları ile başlayan dizi, küçük bir market soygunun başlarına bir hayli iş açması ile devam ediyor.

Dead to Me

Kara komedi olarak geçen dizi ile ilgili ilk akla gelen, eşini bir trafik kazasında kaybeden Jen ile grup terapisinde tanıştığı Judy’nin kısa ama kuvvetli dostluğu oluyor. Neredeyse her bölümde açığa çıkan, karakterlerin gizli kalmış sırları ile her seferinde bize “yok artık” dedirten dizinin 2. sezonunun çekileceği Haziran ayında duyurulmuştu.

Cable Girls

Nasıl ki kadının olduğu yerde macera var diyorsak, ne yazık ki kadınların olduğu yerde her zaman zorlukların, hayat mücadelesinin olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Netflix’in en başarılı İspanyol dizilerinden olan Cable Girls, bizlere tam da bunu anlatmak istiyor. 4 sezon yayınlanan dizinin 2020 yılında yeni sezonunun yayınlanacağı geçtiğimiz aylarda açıklanmıştı.

1920’li yılların sonlarında Madrid’de bir telekomünikasyon şirketinde geçen dostlukları, aşkları ve kadın dayanışmasını anlatan dizi aynı zamanda İspanya’nın cinsel devrimine de değiniyor.

Glow

Son olarak keyifli mi keyifli bir dizi var karşımızda. 1980’li yılların sonlarında yayınlanan Gorgeous Ladies of Wrestling adlı televizyon şovunun bir uyarlaması olan GLOW, ilk başlarda hayatta kalmaya çalışan bir oyuncunun hikayesini konu alsa da, ilerleyen bölümlerde diğer karakterlerimizi de yakın mercek altına alıyor.

Orijinal şova kıyasla günümüzün GLOW’u, kadın güreşçilerimizi güçlü gösterirken aynı zamanda daha erişilebilir karakterlere dönüştürerek diziyi komedi tadında bizlere sunuyor. Gerek özel hayatlarında, gerek kariyerlerinde başarıya ulaşmak için epey çaba sarf eden “muhteşem” güreşçilerimizden hayat üzerine öğreneceğimiz çok şey var aslında.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Translate »