Site Rengi

Siberdeluxe Webportal

Oğlak Burcu Uyumu & İlişkileri

7 min read

Oğlak – Koç 

Hayatı boyunca hep seçen taraf Koç olmuştur. İstediklerini elde etmeyi başarmış, yenilgi kelimesini lugatından tamamen silmiştir. Hele konu ilişkiler ve aşksa onu esir tutmak imkansızdır. Oğlak burcu uyumu Koç için tam bir hayat dersi niteliğindedir. Bozguna uğradığını zanneden Koç için çok başka bir süreç hayata geçmiştir. Sonuç ise “Hem ağlarım, hem giderim!”

Oğlak – Boğa 

Mantık bu ikiliyi bir araya getirdi. İkisi de barış yerine savaşmayı tercih etti. İkisi de kendi aklını beğenmektedir. Yolun yarısını kayıpsız atlatınca, savaşı bırakıp aşkı tercih edecekler. İki tarafta zaaflarını çok iyi bilmektedir. Bu ilişkide yapmaları gereken tek şey; Aşklarını keyifle yaşamaktır. Çünkü onları uzun ömürlü bir evlilik bekliyor. İnatçı tavırlarını bir köşeye bırakabilirlerse, aralarındaki tartışmalarda uzamadan biter. Saygı bu evliliğin temelini oluşturuyor ve kaliteli bir ilişki bu ikiliyi bekliyor.

Oğlak – İkizler 

Oğlak ne istediğini çok iyi bilen bir burçtur. Hedeflerini belirler, engelleri aşarak amacına ulaşır. Hayatla melodik bir dans içinde olan İkizler ile Oğlak aynı figürde dans edemeselerde bundan vazgeçmezler. Zor olabilir ama İkizler Oğlak ile her şeyi denemek için hazır beklemektedir. Oğlak ise başka şeyler düşünmektedir. Fırtınalı bir İkizler burcuna liman olmak istemez. Aralarında bir anda rüzgar başlar. Bu kuvvetli rüzgardan ilk kurtulmaya çalışan İkizler olacaktır ve evlilikten kaçacaktır.

Oğlak – Yengeç 

Kendi sığınağından yaşayan Yengeç’i buradan çıkarmak çok zordur. Duygularını ön planda tutarak yaşamaya çalışır. Bu yüzden çoğu zaman huysuz, kapris dolu ama bir o kadar romantik ve sevecen yanları vardır. Fakat mantıklı hareketleriyle tanıdığımız Oğlak’a yetişmesi de mümkün olmaz. İki taraftan birisi bu zıtlıkları kabullenmeli ve kendini partnerine teslim etmelidir. Bunu yapacak kişi hiç şüphesiz Yengeç’tir. Oğlak daima Yengeç karşısında zayıftır. Koruma iç güdüsünü kaybetmeden uzun yıllar mutlu bir evlilik yaşayabilirler.

Oğlak – Aslan 

Neden bir araya geldiklerini onlarda çözemez. Çevreleri de bu birlikteli büyük bir şaşkınlıkla izleyecektir. İkilinin tek ortak yönü, yönetici bir ruhla hareket etmeleridir. Aslan tüm görselliğini ve cazibesini gözler önüne seren bir burçtur. Yönetici duruşunu ortaya çıkarmak onun için sorun değildir. Oğlak ise kabuğunun içinde yöneticilik ruhunu barındırır ve hep geri planda tutar. Gücü seven bu ikilinin evlilikleri uzun sürer.

Oğlak – Başak 

İşte kusursuz bir evlilik… Sanki hayata birlikte imza atmak için gelmiş olan ikili. İkisi de hayatı birlikte yaşamak için hazırdırlar. Bazen akıl savaşlarına girişseler de, üstünlük kurmak gibi bir tutkuları bulunmamaktadır. O kadar çok şey paylaşacaklar ki, ömürleri buna yetmeyebilir. Uzun yıllar sonra evliliğin tansiyonunda düşüş olabilir. Ama aralarındaki oğlak burcu uyumu sayesinde o sevimli iletişim hiç kopmayacaktır. Yıllandıkça mantıklı hale gelecek bir evlilik sizi bekliyor…

Oğlak – Terazi 

Oldukça dengeli bir evlilik sizi bekliyor. Hayatı en güzel biçimde paylaşmak bu ikilinin elinde gibi görünüyor. Oğlak çevresine donuk gözlerle bakar ama bu durum Terazi’yle göz göze geldiğinde ortadan kalkacaktır. Hayata sisli bir pencereden bakan Oğlak için Terazi, çok açık ve bulutsuz bir gökyüzünü andırır. Yıllardır böyle bir ilişkinin hayalini kuran Oğlak, ellerini Terazi’ye uzatır ve kusursuz bir evlilik başlar…

Oğlak – Akrep 

Bu ikilinin karşılaşması, buz gibi soğuk bir günde yanan ateşi andırır. Büyülenmişcesine birbirlerine yanaşırlar. Fakat birbirlerinin alanına girmeye çekinirler. Akrep yakıcı duygularıyla Oğlak bireyinin yüreğini ısıtmakta gecikmez. İki burç insanı da hem şaşkın hem de mutludur. Zorlukları aşmayı seven iki zıt burç, tüm yaşam enerjilerini bu evliliğe bağlar. Evlilikte yaşanacak tek olumsuzluk; iki bireyin de yöneticilik ruhuyla hareket etmesidir. Bu duygu bir gün yenilecek ve birlikte olgunlaşmaya başlayacaklardır.

Oğlak – Yay 

Eğlenceli olduğu kadar karmaşık bir evlilik… Sosyal hayatını özeline de taşıyan Yay, iyimser bakış açısıyla Oğlak’ı da tavlar. Oğlak Yay’ın yanındayken kendini güvende ve rahat hissedecektir. Bu evlilik karanlıktan aydınlığa geçişi simgeler. Bunun mimarı ise Yay burcudur. Bir gün yay diğer ilişkilerinde olduğu gibi bu ilişkiden de sıkılacaktır. Ardında gözü yaşlı bir Oğlak bırakacak…

Oğlak – Oğlak 

Bu evlilikte iki tarafta birbirlerinin hareketlerini anlayabilecek. Abartı olarak yorumlayabilirsiniz ama bu başarılı bir evlilik. Önleri açık ve gelecekleri çok parlak. Birlikte yavaşça ve emin adımlarla yürüyecekler ama herkes kendi adımından sorumlu olacak. Bu ikili ideallerini hayata geçirirken birbirine de destek olacaktır. Kesinlikle uzun ömürlü bir evlilik. Oğlak burcu uyumu bu evlilikte galip gelecektir.

Oğlak – Kova 

Kova ilginç ve zorluklarla dolu bir bireydir. Oğlak için de bunu anlamak neredeyse imkansızdır. Kova sabır sınırlarını zorlar, Oğlak bu durumu idare etmeye çalışır. Kova hem hiç kimseye hem de herkese aittir. Hayatının temelini “ben” tavrı oluşturur. Sırf bu yüzden hayatı boyunca kalabalıkta bile yalnız kalmayı seçer. Oğlak bu duruma anlam verebilir mi? Ne yazık ki, asla! Fakat Kova’dan da kopamaz. Çünkü aşkı en iyi hissettiren yine Kova‘dır.

Oğlak – Balık 

Duygusal karakteri ve sığınma isteği, başlarda Oğlak için çekici gelebilir. Balık güvensizliğini Oğlak sayesinde üzerinden atacaktır. Tek başına yaşamaktan korkan Balık, Oğlak’tan cesaret aldıkça daha güçlü olmak için çaba gösterir. Bunu yaparken kendini role fazla kaptırır ve zaman geçtikçe iyi bir oyuncu haline dönüşür. Hayatı birlikte öğrenirler. İki burç bireyi içinde güzel bir evlilik olacaktır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Translate »