Site Rengi

Siberdeluxe Webportal

Türkiye kripto paralarda lider ülke rolü üstleniyor

Kripto para borsası Binance’nin Üst Yöneticisi Zhao, “Türkiye’nin hem blockchain teknolojisinde hem de kripto parada en aktif pazar olduğunu ve lider rolü üstlendiğini söyleyebiliriz” diye konuştu. 

2 min read

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’nin Üst Yöneticisi Changpeng Zhao, Türkiye’nin hem blockchain teknolojisinde hem de kripto para sektöründe en aktif pazar olduğunu belirterek, “Türkiye, bu alanda lider rolü üstleniyor ve bu rol, Türkiye’ye finansal teknoloji gelişmelerine öncülük etme şansı veriyor. Türkiye, doğru adımlar atarsa finansal teknolojiler alanında yakın gelecekte çok önemli bir aktör haline gelecektir” dedi. Zhao, kağıt paraların yakın gelecekte yerini dijital paralara bırakacağını belirterek, Çin’de kağıt para kullanımının kalmadığını söyledi. 

KAĞIT PARA KALKACAK 

Zhao, Çin’de kullanılan paranın blockchain teknolojisine dayalı bir para olmasa da dijital bir para olduğunu aktararak, “İnsanlar, telefonlarını kullanarak QR kod aracılığıyla ödeme yapıyor ve herhangi fiziki bir para kullanmıyor. Şüphe yok ki dünyada tüm fiziki paralar, yerini blockchain teknolojisine adapte olmuş dijital paralara bırakacak” ifadelerini kullandı. 

4 BİN 849 KRİPTO PARA VAR 

Merkezi ABD’de bulunan kripto para marketi izleme şirketi CoinMarketCap’in verilerine göre, 4 bin 849 kripto para birimi ve bu paraların alım satım işlemlerinin gerçekleştirildiği 20 bin 850 kripto para borsası var. 

BLOCKCHAIN’İ BİLMEYENLER GÜVENMİYOR

Zhao, bazı insanların kripto paralarla ilgili güven sorunu yaşadığına işaret ederek, şunları söyledi: Güven sorunu yaşayanlar blockchain teknolojisine dair bilgiye sahip değiller. Bu teknolojinin işleyişini anladıklarında güvenilir olduğunu görecekler. Blockchain teknolojisinde kimseye güvenmeniz gerekmiyor. Çünkü ortada siz ve bir ağ bulunuyor. Ağdaki işlemler matematiksel formüller içeren yazılımlar tarafından gerçekleştiriliyor. 

DEVLETLER BÜYÜTECEK

Çin’in, blockchain teknolojisinin gelişimini önemsediğini vurgulayan Chanpeng Zhao, Çin başta olmak üzere tüm devletlerin blockchain teknolojisine olan yaklaşımlarının olumlu ve bu durumun blockchain teknolojisi açısından sevindirici olduğunu ifade etti. 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Translate »